O nás

Som pestovateľom kaktusov a iných sukulentov, ruží, okrasných rastlín (letničiek i trvaliek) kríkov, mrazuvzdorných bambusov, ovocia, zeleniny, fotografujúcim cestovateľom a amatérskym (teda nadšeným) kuchárom. Som stúpencom permakultúry a propagátorom pestovania tradičných odrôd ovocia a zeleniny z odkazu našich predkov ( u nás i v podobne zameranej Európe identického vegetačného pásma), nie som stúpencom pestovania hybridov F1 a som odporcom GMO – geneticky modifikovaných organizmov. Chcem, aby sme zanechali našim potomkom našu Zem obývateľnú, nezničenú chamtivosťou producentov GMO, kde bude miesto aj pre motýle či trochu pýru…

I. D. Dugong

2 myšlienky na “O nás

 1. vrancikova

  Dobrý večer, chcela som sa spýtať, kde by som mohla kúpiť semená strarýcn odrôd rajčín a zeleniny, tie stránky čo som tu našla, tak nikto neposiela na Slovensko. Chcela by som pestovať pre deti také rajčiny ako som poznala ja.

  1. Igor Dráb Autor príspevku

   Dobrý deň,
   ja si kupujem semená na dvoch miestach – na trhoch od starých pestovateľov, ktorí majú nehybridné osivo, ktoré si sami rozmnožujú zo starých odrôd a vždy počas pobytu vo Veľkej Británii, kde je niekoľko firiem ponúkajúcich výhradne staré sorty. Posielajú aj na Slovensko, je tam však vyššie poštovné, preto si objednávam viac naraz, nech je to v jednom balíku.
   V ČR je dobrá stránka: http://www.gengel.webzdarma.cz
   Vo Francúzsku (po anglicky): http://www.kokopelli-seeds.com
   Na Slovensku: http://ffmm.sk/, potom: http://www.sosna.sk
   Skúste sa tam pozrieť, ak by ste nepochodili, ozvite sa, pozriem čom mám v archíve, podelíme sa…
   Igor

Pridaj komentár

Translate »