Výstava kaktusov KK Nobilis – tentoraz v ZOO Bratislava

Hľadali ste v dňoch 9. – 11. 6. 2017 výstavu kaktusov bratislavského Klubu kaktusárov Nobilis v botanickej záhrade, tak ako dlhé roky predtým? Zbytočne. Tohto roku sme sa pre mnohé príčiny presťahovali kúsok odtiaľ, do zoologickej záhrady, kde, zdá sa, sme našli svoj nový „vystavovateľský domov“ pre roky nasledujúce.

Všetko sa točí okolo kaktusov a iných sukulentov.

Určite sa to začalo oveľa skôr, ako vo štvrtok poobede a večer, keď sa všetci záujemcovia o vystavovanie či o predaj na burze stretli naostro a obsadili dostupné-voľné výstavné aj predajné stoly tak, že nie všetci sa zmestili v rozsahu, aký si možno predstavovali. Nič to – všetko sa nakoniec vyriešilo a v piatok ráno sme už mohli, vďaka popularite zoologickej záhrady u návštevníkov, privítať prvých z nich aj u nás. Bolo to síce možno len nejaké promile z tých, ktorí prišli poobdivovať faunovú divočinu – medveďom počnúc, bielymi tigrami pokračujúc a uvrieskanými lemurmi končiac, ale na to, že to bol prvý „nástrel“, to bolo celkom fajn.

Časť výstavy, kde bolo viac tých iných sukulentov.

Autor tohto príspevku s J. Rybkom – téma iné sukulenty, aj ručne.

Na výstave sa už tradične stretli najaktívnejší z klubu – priatelia ako Fedoročko, manželia Popíkovci, p. Motajová, Mariassy, Staník, Fried, Škuci, Kolínsky atď. a atď. Neviem, či na výstave bolo všetko to najlepšie, čo vystavovatelia majú vo svojich zbierkach, ale to, čo ukázali, zaujalo nielen naozajstných návštevníkov, ale aj ostatných vystavovateľov.

Tri dni  prešli ako voda a dnes sú už vystavované iné sukulenty aj kaktusy vo svojich domovoch a možno, ak by sme im videli do ich duší, sa už dnes tešia, ako o rok znovu zaujmú miesto na výstavných pultoch a budú prinášať radosť návštevníkom a vypínať hruď ich majiteľom. Ako inak, že!?

Martin Fried má v rukách veslo na výrobu guláša, predseda KK Nobilis by bol rád, keby sa niekto našiel so záujmom o veslo/kreslo predsedu…

Vďaka patrí predovšetkým tímu okolo predsedu klubu A. Škrovana a ostatným tu nemenovaným, bez ktorých by to nielen nebolo ono, ale nebolo vôbec.

Autori forografií: Martin Hauskrecht, Albert Škrovan, Igor Dráb

Translate »